Harmonogram wywozu odpadów z terenu Gminy Zwierzyniec 2018/2019

Odbiorem odpadów komunalnych w Gminie Zwierzyniec od 1 lipca zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Biłgoraju – ta sama firma, co dotychczas. Zapraszamy do przejrzenia aktualnego harmonogramu dla wszystkich miejscowości z naszego terenu.

Kolorem zielonym oznaczono dodatkowy wywóz odpadów z pojemników, który odbędzie się w lipcu i sierpniu 2018 r.

Kolorem czerwonym oznaczono terminy, w których oprócz odpadów z pojemników będą odbierane odpady segregowane w workach: papier, metale i tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, szkło, popiół.

We wrześniu 2018 w terminie odbioru odpadów będą dodatkowe odbierane: odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe (1 worek 80 l od posesji), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, chemikalia, farby, lakiery, zużyte oleje, przeterminowane leki, świetlówki, zużyte opony z samochodów osobowych, ciągników i maszyn rozlicznych o średnicy do 135 nie pochodzące z działalności gospodarczej.

W marcu 2019 r. będą odbierane: odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe (1 worek 80 l od posesji), zużyty sprzet elektryczny i elektroniczny.

Wszystkie odpady należy wystawić przed posesję (do drogi dojazdowej) w dniu odbioru do godziny 7:00.

Oto aktualny harmonogram odbiorów (kliknij, żeby powiększyć):

Poprzedni artykułRelacja z powiatowych zawodów pożarniczych w Krasnobrodzie – Druhny z OSP Żurawnica na medal! (wideo + zdjęcia)
Redaktor naczelny serwisu GminaZwierzyniec.pl. Studiował dziennikarstwo w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Pracował m. in. jako redaktor serwisów oraz menadżer projektów w Grupie O2 (obecnie Wirtualna Polska), laureat nagrody WebStar Festival w kategorii Blog Roku (2010 rok). Przedsiębiorca i lokalny działacz społeczny - właściciel IMKER logistyka. W 2014 roku wspólnie z Żoną Ewą zainicjował powstanie Fundacji Sosenka, dzięki której powstał m. in. plac zabaw dla dzieci w Żurawnicy. Był jednym z głównych organizatorów Pikników Rodzinnych w Żurawnicy, Święta Pieczonego Ziemniaka, Filmowego Pożegnania Wakacji oraz Karnawałowych balów dla dzieci. Od 2016 roku jest Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawnicy.