Uwaga na gołoledź w Gminie Zwierzyniec!

Koszmarna gołoledź od rana komplikuje życie mieszkańców Gminy Zwierzyniec. Na drogach (zwłaszcza gminnych) czy chodnikach, szczególnie poza Zwierzyńcem, jest bardzo ślisko, a warunki do poruszania się piechotą czy jazdy samochodem można opisać jednym słowem: fatalne.

Brak informacji na stronie gminy o utrudnieniach

Co ciekawe, okoliczne gminy na swoich stronach internetowych ostrzegają o marznących opadach i utrudnieniach z tym związanych. Takich informacji brakuje jednak u nas. Jak możemy przeczytać na stronie Gminy Zamość (link):

• Przebieg: Prognozuje się okresami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z południa na północ województwa.
  • Obszar: województwo lubelskie
  • Ważność: od godz. 22:00 dnia 01.02.2017 r. do godz. 12:00 dnia 02.02.2017 r.

Jak pracują służby w trudnych warunkach?

Przy okazji ciężkich warunków atmosferycznych ciężko też nie zauważyć tego, jak pracują służby na terenie naszej gminy. I niestety nie można tego opisać w pozytywnych słowach.

Podczas krótkiego przejazdu około godziny 9:30 między Szczebrzeszynem a Zwierzyńcem porównałem sposób, w jaki zabezpieczone zostały przystanki autobusowe w naszym regionie.

Oto jak wyglądały przystanki (końcowe, przy granicy gminy Szczebrzeszyn) w Brodach Małych przy drodze 858 (na wysokości sklepu):

Wystarczyło przejechać dosłownie kilka kilometrów dalej, by przekonać się, że przystanki w Żurawnicy (granica gminy Zwierzyniec), są w dużo gorszym stanie. Nie są w ogóle posypane piaskiem 🙁 Jest na nich bardzo ślisko i praktycznie wszędzie mamy do czynienia z gołoledzią.

Zobaczcie sami:

Oczywiście możemy dyskutować, kto powinien wysypać piasek na przystankach przy drodze 858 i do czyich kompetencji należy dbanie o te miejsca , jednak w sąsiedniej gminie takich dyskusji nie ma i robione jest wszystko, żeby ułatwić życie mieszkańcom.

A ścieżka rowerowa jest posypana…

Zupełnie niezrozumiałe dla mnie jest jednak to, że piasek jest wysypany na ścieżce rowerowej znajdującej się za przystankami, ale na samym przystankach nie sposób go uświadczyć.

Apelujemy zatem do władz Gminy Zwierzyniec o zadbanie o przystanki i drogi w mniejszych miejscowościach, gdzie poruszanie się – zwłaszcza w dzisiejszych warunkach atmosferycznych – jest bardzo utrudnione.