Zapraszamy na strażackie zmagania sportowo-pożarnicze w Zwierzyńcu

0
835

Już jutro (niedziela), o godzinie 14:00, na stadionie przy ul. Wachniewskiej rozpoczną się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, organizowane wspólnie przez Zwierzyniec i Szczebrzeszyn. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

W tym roku Gminę Zwierzyniec będzie reprezentować dziewięć drużyn seniorskich ze wszystkich jednostek, tj. OSP Guciów, OSP Kosobudy, OSP Obrocz, OSP Sochy, OSP Topólcza, OSP Turzyniec, OSP Wywłoczka, OSP Zwierzyniec oraz OSP Żurawnica. W poprzednim roku zawody wygrali strażacy z OSP Turzyniec.

Oprócz zmagań Druhów, kibice będą mogli przyjrzeć się także rywalizacji w kategorii młodzieżowej (dwie drużyny, chłopców i dziewcząt, wystawia OSP Obrocz) oraz w kategorii kobiet – tutaj swoją reprezentację wystawia OSP Żurawnica.

Na strażaków czeka sztafeta z szeregiem zadań do wykonania i przeszkód do ominięcia (m.in. skok przez płotek sportowy, równoważnia do przebiegnięcia oraz ścianka o wys. 1,7 m do przeskoczenia), a także ćwiczenia bojowe.

Źródło: UM Zwierzyniec
Fotografia: Pan Jan Kotwis

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa co Gmina Zwierzyniec wydała pieniądze w pierwszym kwartale 2017 roku?
Następny artykułPoznaj wyniki tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych! (wideo)
Redaktor naczelny serwisu GminaZwierzyniec.pl. Studiował dziennikarstwo w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Pracował m. in. jako redaktor serwisów oraz menadżer projektów w Grupie O2 (obecnie Wirtualna Polska), laureat nagrody WebStar Festival w kategorii Blog Roku (2010 rok). Przedsiębiorca i lokalny działacz społeczny. W 2014 roku wspólnie z Żoną Ewą zainicjował powstanie Fundacji Sosenka, dzięki której powstał m. in. plac zabaw dla dzieci w Żurawnicy. Był jednym z głównych organizatorów Pikników Rodzinnych w Żurawnicy, Święta Pieczonego Ziemniaka, Filmowego Pożegnania Wakacji oraz Karnawałowych balów dla dzieci. Od 2016 roku jest Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawnicy, a także skarbnikiem Klubu Sportowego "ALWA" w Brodach Małych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here