Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Żurawnicy wyróżnione przez Wojewodę Lubelskiego w konkursie „Organizacja pozarządowa 2016”

0
48454

16 marca 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla organizacji pozarządowych – podsumowanie konkursu wojewody lubelskiego „Organizacja pozarządowa 2016”. W konkursie wyróżniono prężnie działające Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Żurawnicy!

W gali wręczenia nagród dla organizacji pozarządowych wzięło udział ok. 200 osób, przedstawicieli organizacji zgłoszonych do konkursu oraz zaproszeni goście, m.in. poseł Sławomir Zawiślak oraz Kinga Kasprzak, reprezentująca wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkiewicza.

Wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek podziękował wszystkim organizacjom za działalność na rzecz rozwoju województwa lubelskiego oraz wręczył statuetki i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursu.

 

Główne nagrody w konkursie „Organizacja pozarządowa 2016”

Główne nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  1. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość (kultura i dziedzictwo narodowe).
  2. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski (bezpieczeństwo).
  3. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej (edukacja)
  4. Radzyńskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy (sport i rekreacja)
  5. Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny (polityka społeczna)
  6. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (profilaktyka i ochrona zdrowia).

 

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Żurawnicy!

Oprócz nagród głównych w każdej kategorii przyznano także wyróżnienia. W obszarze polityki społecznej wyróżnione zostało Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Żurawnicy, za szeroką działalność na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. Dyplom z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odebrały Justyna Wasąg i Agnieszka Ordyniec.

„To niesamowite, że nasza działalność na rzecz lokalnej społeczności została doceniona przez Wojewodę Lubelskiego i znalazłyśmy się w tak zacnym gronie organizacji zasłużonych dla rozwoju regionu. Jest to dla nas dowód na to, że to co robimy jest ważne i potrzebne. Wyróżnienie dało nam ogromną dawkę energii i motywacji do dalszej pracy” – mówi Ewa Bartnik, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Żurawnicy.

Wśród wyróżnionych organizacji z naszej okolicy znalazły się ponadto Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Stowarzyszenie Tomaszowskie Amazonki oraz Stowarzyszenie Amazonki w Zamościu.

Gratulujemy!

 
Działalność Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Żurawnicy można na bieżąco obserwować na Facebooku, do czego serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia: FotoVisage.pl

Dodatkowe informacje o konkursie „Organizacja pozarządowa 2016” są dostępne na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie – kliknij tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here