Poznaj wyniki tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych! (wideo)

W ostatnią niedzielę, 14 maja, na stadionie przy ul. Wachniewskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, organizowane wspólnie przez Zwierzyniec i Szczebrzeszyn. Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wydarzenia wraz z wynikami osiągniętymi przez poszczególne jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze – Gmina Zwierzyniec

W tym roku Gminę Zwierzyniec reprezentowało dziewięć drużyn seniorskich ze wszystkich jednostek, tj. OSP Guciów, OSP Kosobudy, OSP Obrocz, OSP Sochy, OSP Topólcza, OSP Turzyniec, OSP Wywłoczka, OSP Zwierzyniec oraz OSP Żurawnica.

Na strażaków czekała sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z szeregiem zadań do wykonania i przeszkodami do ominięcia (m.in. skok przez płotek sportowy, równoważnia do przebiegnięcia oraz ścianka o wys. 1,7 m do przeskoczenia), a także ćwiczenia bojowe.

Sztafeta pożarnicza z przeszkodami:

• I miejsce z wynikiem 50,14 pkt – OSP Topólcza
  • II miejsce z wynikiem 52,94 pkt – OSP Sochy
  • III miejsce z wynikiem 53,16 pkt – OSP Kosobudy

Ćwiczenia bojowe:

• I miejsce z wynikiem 28,27 pkt – OSP Turzyniec
  • II miejsce z wynikiem 32,11 pkt – OSP Guciów
  • III miejsce z wynikiem 32,26 pkt – OSP Topólcza

Tak prezentuje klasyfikacja ogólna:

W składzie zwycięskiej reprezentacji OSP Turzyniec byli: Mateusz Typiak, Paweł Typiak, Mateusz Kapuściński, Mateusz Kościk, Patryk Mazur, Marcin Piasecki, Krzysztof Buryś, Rafał Golec, Paweł Kur i Ireneusz Budzyński.

Zobacz ćwiczenie bojowe OSP Żurawnica – czas 32,57:

Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze – Gmina Szczebrzeszyn

Wyniki rywalizacji w jednostkach z OSP Szczebrzeszyn prezentują się zaś następująco:

Sztafeta pożarnicza z przeszkodami:

• I miejsce z wynikiem 51,17 pkt – OSP Szczebrzeszyn
  • II miejsce z wynikiem 52,64 pkt – OSP Brody Małe
  • III miejsce z wynikiem 53,57 pkt – OSP Brody Duże

Ćwiczenia bojowe:

• I miejsce z wynikiem 36,59 pkt – OSP Niedzieliska
  • II miejsce z wynikiem 37,00 pkt – OSP Wielącza
  • III miejsce z wynikiem 37,87 pkt – OSP Brody Duże

Tak prezentuje klasyfikacja ogólna:

Kategoria młodzieżowa i Grupa ”C” – kobiece drużyny pożarnicze

Oprócz zmagań Druhów, kibice drużyn z Gminy Zwierzyniec mogli przyjrzeć się także rywalizacji w kategorii młodzieżowej (dwie drużyny, chłopców i dziewcząt, wystawiła OSP Obrocz, wystąpili również chłopcy z Wywłoczki) oraz w kategorii kobiet – tutaj swoją reprezentację miała tylko OSP Żurawnica.

Przypomnijmy, że w kategoriach młodzieżowych regulamin zawodów przewiduje następujące ułatwienia:
1. W sztafecie pożarniczej – 5 i 6 zmiana to wolny przebieg (nie ma równoważni i ściany).
2. W ćwiczeniu bojowym – część ssawna jest już złożona i przypięta do motopompy. Motopompę obsługuje dodatkowy zawodnik (mężczyzna).

W grupie C (kategoria kobiet) również są pewne różnice:
1. W sztafecie pożarniczej – podobnie jak w MDP – nie ma równoważni i ściany (wolne przebiegi).
2. Ćwiczenie bojowe kobiety wykonują tak samo jak mężczyźni, czyli samodzielnie łączą i podpinają również linię ssawną. Jedyne ułatwienie w „bojówce” to dodatkowy zawodnik, mężczyzna, którego zadaniem jest wyłącznie obsługa motopompy.

Wyniki tych zmagań prezentują się następująco:

Zobacz ćwiczenie bojowe Kobiecej Drużyny Pożarniczej OSP Żurawnica – czas 47,56:

Zdjęcia z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Zwierzyniec 2017:

Protokół końcowy sędziego głównego Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Zwierzyńcu – 14 maja 2017 r. (bardzo dziękujemy PSP Zamość za udostępnienie!):