Weekend w Zwierzyńcu z urodzinami Aleksandry Wachniewskiej

Czeka nas aż 3 dni atrakcji związanych ze 120 rocznicą urodzin Aleksandry Wachniewskiej.

Organizatorami wydarzeń są: Gmina Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy oraz Stowarzyszenie im. Aleksandry Wachniewskiej.

Co wydarzy się w ten weekend?

Piątek, 23 września

17.00 – wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Wachniewskiej.
Będzie to okazja do obejrzenia 30 obrazów z kolekcji wnuka artystki, Łukasza Koniarka. Wernisaż odbędzie się w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN przy ul. Plażowej 3. (organizator: Roztoczański Park Narodowy)

19.00 – przejście pod pawilon handlowy Ordynat przy ulicy Zamojskiej, gdzie na ścianie budynku od strony ulicy Dębowej można podziwiać mural z namalowaną postacią Wachniewskiej. Mural powstał dzięki inicjatywie Stowarzyszenia im. Aleksandry Wachniewskiej.

19.30 – uroczyste podświetlenie muralu oraz wręczenie podziękowań.

Sobota, 24 września

10.00 – Rajd rowerowy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Start przy Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym, trasa wiedzie przez Floriankę, Górecko Kościelne i z powrotem do Zwierzyńca.

14.30 – Gminny piknik na łące przy ulicy Wachniewskiej z muzyką na żywo i atrakcjami dla dzieci. Organizatorem pikniku jest Burmistrz Zwierzyńca wraz ze Stowarzyszeniem im. Aleksandry Wachniewskiej. Organizatorzy proszą o przyniesienie koszy piknikowych.

15.00 – prezentacja rzeźb z tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu.

16.00 – korowód ścieżką z obrazami Aleksandry Wachniewskiej – ścieżki z reprodukcjami obrazów Aleksandry Wachniewskiej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie im. Aleksandry Wachniewskiej.

Piknik potrwa do godziny 18.00 a zła pogoda nie przeszkodzi, bowiem na czas pikniku rozłożone będą namioty chroniące przed deszczem i wiatrem.

Niedziela, 25 września

15.00 – historyczny spacer ze Stowarzyszeniem im. Aleksandry Wachniewskiej. Spotkanie pod kościółkiem na wodzie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Radio Lublin.

Projekt „Ścieżka z obrazami Aleksandry Wachniewskiej” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa
Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO
na lata 2021-2030 za pośrednictwem Operatora projektu – Euroregion Roztocze.

Projekt “Mural Aleksandry Wachniewskiej” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.” Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.