Konkurs kaligraficzny, Dzień Sołtysa i warsztaty kulinarne z okazji Dnia Kobiet – aktywny piątek w Centrum Kultury

Ostatni piątek był bardzo obfity w wydarzenia, które odbyły się w Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Tego dnia miały bowiem miejsce: finał konkursu o tytuł Mistrza Kaligrafii, spotkanie z okazji Dnia Sołtysa oraz warsztaty kulinarne z okazji Dnia Kobiet. Zapraszamy do przeczytania krótkich relacji z poszczególnych imprez.

Finał konkursu kaligraficznego

Tegoroczni laureaci konkursu kaligraficznego pod hasłem „No to się popisz!”, czyli Mistrzynie Kaligrafii 2017, to: Aleksandra Gral w kategorii do 13 lat oraz Weronika Michel – starsi. Ponadto wyróżnieni zostali: Sylwia Struzik i Michalina Bańka (młodsi) oraz Marlena Załoga (starsi).

W tym roku finaliści byli wyłonieni z liczby aż 92 prac, co stanowi rekord w dotychczasowej, 5-letniej historii konkursu. Organizatorzy są zadowoleni  nie tylko z frekwencji, ale również poziomu przesłanych tekstów, z których trudno było wybrać finalistów.

W tym roku finalistów oceniały Elżbieta Stankiewicz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zamościu, Anna Olejarczuk z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu oraz dyrektor CKiBP w Zwierzyńcu Edyta Sadło.

Dzień Sołtysa

Jako, że 11 marca przypadał w tym roku Dzień Sołtysa, w Centrum Kultury odbyło się spotkanie osób pełniących tę funkcję w naszej gminie z Burmistrzem p. Janem Skibą. Bardzo dziękujemy w imieniu Czytelników i redakcji serwisu GminaZwierzyniec.pl wszystkim Sołtyskom i Sołtysom za zaangażowanie w codzienne sprawy mieszkańców!

Warsztaty kulinarne z okazji Dnia Kobiet

Ostatnim z wydarzeń w piątek były warsztaty kulinarne z okazji Dnia Kobiet. Wzięły w nich udział Panie, które aktywnie działają na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Zajęcia prowadził Wojciech Godziński, który jest zdobywcą nagród w wielu konkursach kulinarnych krajowych i zagranicznych. Pod jego okiem Panie przygotowały kurczaka w słodkim sosie z kaszą i serem oraz rybę w sosie śmietanowo-musztardowym. Pan Wojciech zdradził uczestniczkom wiele ciekawych przepisów i pomysłów na to, jak zrobić, aby „się nie narobić”

Źródło informacji i zdjęć: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu