Nowy burmistrz i prawie nowa Rada Miejska

Mieszkańcy gminy 7 kwietnia zdecydowali kto zasiądzie w gabinecie na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu.

Dotychczasowa skarbnik gminy i zastępca burmistrza, Edyta Wolanin,  wygrała z 3 kontrkandydatami w pierwszej turze uzyskując 51,25% głosów.

29,94% głosujących postawiło na Przemysława Kozłowskiego z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, 11,01 mieszkańców gminy wybrało Sławomira Marca z Komitetu Wyborczego Wyborców Prawicowa Polska Marcina Romanowskiego, a na dotychczasowego radnego Ryszarda Maciejewskiego zagłosowało 7,80% wyborców.

Skład Rady Miejskiej w Zwierzyńcu

Spore zmiany mamy także w Radzie, bowiem z poprzedniego składu zostali wybrani ponownie tylko 4 radnych.

Skład Rady na kadencję 2024 – 2028 przedstawia się następująco:

5 radnych z KWW Edyty Wolanin:

Beata Komorowska-Kras

Barbara Kowal

Ewa Leńczuk

Paulina Świerczyńska

Mirosław Welsyng

3 radnych z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni:

Andrzej Budzyński

Mateusz Olczyk

Piotr Sirko

3 radnych z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna:

Jan Dębicki

Wiesław Droździel

Ryszard Maciejewski

2 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Młodzi dla Zwierzyńca:

Magdalena Maciąg

Michał Patyk

2 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Prawicowa Polska Marcina Romanowskiego:

Grzegorz Gradzik

Ryszard Olbryś.

Czekamy zatem na zaprzysiężenie burmistrza oraz na ślubowanie radnych na inauguracyjnej sesji, na której także radni wybiorą ze swojego grona przewodniczącego.