Relacja z powiatowych zawodów pożarniczych w Krasnobrodzie – Druhny z OSP Żurawnica na medal! (wideo + zdjęcia)

0
13466

24 czerwca 2017 r. w Krasnobrodzie, na stadionie tamtejszego klubu sportowego Igros, obyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych i Kobiecych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu powiatu zamojskiego. Zapraszamy do przeczytania naszej zaległej relacji z tego wydarzenia, w którym Gminę Zwierzyniec reprezentowały dwie jednostki, które wystawiły 3 drużyny: OSP Obrocz (MDP chłopcy, MDP dziewczęta) oraz OSP Żurawnica (grupa „C”).

Łącznie w całej rywalizacji wzięło udział 39 drużyn, w tym 14 MDP dziewcząt, 19 MDP chłopców oraz 6 Drużyn Kobiecych.

Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. W porównaniu do gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które relacjonowaliśmy w artykule Poznaj wyniki tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych! (wideo) », tym razem w ramach sztafety należało przeskoczyć 2 rowy oraz 2 płotki (nie było „wolnych” przebiegów zawodników). I w tym miejscu trzeba przyznać, że walka o medale była bardzo wyrównana.

Wyniki powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych w Krasnobrodzie (2017 rok):

W klasyfikacji końcowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w grupie Dziewcząt zwyciężyła OSP Czołki, a kolejne lokaty na podium przypadły OSP Suchowola oraz OSP Suchowola Kolonia. MDP dziewcząt z Obroczy zajęła 12. miejsce.

Rywalizację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w grupie Chłopców wygrali zawodnicy z OSP Suchowola Kolonia, drugie miejsce zajęli reprezentanci OSP Wólka Czarnostocka, a trzecie – OSP Radecznica. Chłopcy z MDP OSP Obrocz zakończyli rywalizację na 13. lokacie.

Z kolei zawody OSP w grupie „C” (kobiety) wygrały druhny z OSP Suchowola, a kolejne miejsca na podium wywalczyły drużyny OSP Zubowice oraz OSP Żurawnica. Gratulujemy!

Zobacz ćwiczenie bojowe Kobiecej Drużyny Pożarniczej OSP Żurawnica:

Zdjęcia z Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Krasnobród 2017:

Poprzedni artykułDni Zwierzyńca 2017 już w ten weekend – oto lista atrakcji
Następny artykułHarmonogram wywozu odpadów z terenu Gminy Zwierzyniec 2018/2019
Redaktor naczelny serwisu GminaZwierzyniec.pl. Studiował dziennikarstwo w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Pracował m. in. jako redaktor serwisów oraz menadżer projektów w Grupie O2 (obecnie Wirtualna Polska), laureat nagrody WebStar Festival w kategorii Blog Roku (2010 rok). Przedsiębiorca i lokalny działacz społeczny - właściciel IMKER logistyka. W 2014 roku wspólnie z Żoną Ewą zainicjował powstanie Fundacji Sosenka, dzięki której powstał m. in. plac zabaw dla dzieci w Żurawnicy. Był jednym z głównych organizatorów Pikników Rodzinnych w Żurawnicy, Święta Pieczonego Ziemniaka, Filmowego Pożegnania Wakacji oraz Karnawałowych balów dla dzieci. Od 2016 roku jest Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here