Karnawałowy Bal Przebierańców w Żurawnicy 2017 – relacja

0
107973

W ostatnią sobotę (28 stycznia 2017 r.) w Remizie OSP w Żurawnicy odbył się trzeci już Bal Karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości. Jak co roku, bal był zorganizowany wspólnie siłami pań ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Żurawnicy oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawnicy.

W balu wzięło udział kilkadziesiąt dzieci oraz rodzice i dziadkowie. Zabawę dla najmłodszych prowadził Krzysztof Bartnik – naczelnik OSP.

Na Balu można było spotkać: Elsę, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Meridę Waleczną i inne księżniczki, Żołnierza, Kapitana Amerykę, Spidermana, Batmana, Jasminę, Czarownicę, Panią Wiosnę, Ala Capone oraz wiele innych, barwnych postaci.

W programie Balu było dużo atrakcji; zabawy z chustą animacyjną m. in. w wilka, ustawianie pomnika z ludzi, przechodzenie pod poprzeczką. Sprawdzaliśmy także, czy nasze pociechy potrafią nosić na głowie książki.

Później chętne dzieci mogły zapisać się do konkursu talentów w którym wyłoniliśmy poprzez głosowanie Króla i Królową (a raczej Królowe, bo Zwyciężczynie były dwie) Balu. Dzieci prezentowały wiele niesamowitych zdolności: taniec, śpiew, recytację wierszy, a ostatecznie Królem Balu został Konrad Wasąg, a Królowymi: Wiktoria i Weronika Łosiewicz, które zaprezentowały gimnastyczny układ taneczny.

Nie zabrakło oczywiście tańców. DJ-em imprezy był pan Rafał Kurzawski, a cały czas pomocną dłonią wykazywał się Adrian Miłosiński – prezes tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ciężko było też oprzeć się słodkiemu poczęstunkowi, który przygotowali rodzice, babcie i panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Żurawnicy. Ubraniem sali i przygotowaniem ozdób zajęły się panie z żeńskiej drużyny Ochotniczej straży Pożarnej: Anna Marzec, Ewa Bartnik, Justyna Wasąg oraz Agnieszka Ordyniec.

Po godzinie 18 dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów. Do zobaczenia za rok na kolejnym balu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here