Rosną nam przyszli strażacy – wyniki eliminacji konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Wczoraj w Centrum Kultury w Zwierzyńcu odbyły się eliminacje gminne do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Uczniowie biorący udział w eliminacji gminnych konkursu mieli do rozwiązania test z 20 pytaniami, które dotyczyły m.in. znajomości przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Poniżej lista laureatów w obu kategoriach:

Szkoła podstawowa:

• I miejsce – Zuzanna Kapuśniak
  • II miejsce – Patrycja Strumidło
  • III miejsce – Ewelina Kociuba

Gimnazjum:

• I miejsce – Amelia Rudy
  • II miejsce – Daria Skowyra
  • III miejsce – Wojciech Późniak

Gratulujemy!

Wiedzę pożarniczą uczestników zmagań oceniali komendant gminny Związku OSP RP Jan Godzisz, sekretarz zarządu gminnego tego związku Andrzej Grudziński z Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu, reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu starszy kapitan Dominik Kukułowicz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczebrzeszynie, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu Edyta Sadło i dyrektor zespołu szkół Jan Czochra.